Preparaty na trawienie — przy jakich dolegliwościach je stosować?

Nawracające zaparcia, wzdęcia czy nudności są objawem problemów związanych z układem pokarmowym. W pierwszej kolejności warto przyjrzeć się codziennym nawykom żywieniowym i wprowadzić konieczne zmiany, aby zniwelować dyskomfort. Dodatkowo można wspomóc się specjalnymi preparatami zawierającymi naturalne składniki o działaniu m.in. rozkurczającym. Sprawdź, jakie zioła znajdują się w suplementach wspierających trawienie.
Przeczytaj również: Okoń nilowy – jak zmienił oblicze jeziora Wiktorii?
Jakie są najczęstsze dolegliwości związane z układem trawiennym?
Niestrawność występuje najczęściej w sytuacji przejedzenia lub spożycia zbyt tłustych dań. Do tego zwykle dochodzi brak ruchu oraz stres, co również negatywnie wpływa na układ pokarmowy. Zazwyczaj przy problemach trawiennych odczuwalne są takie dolegliwości jak ból w nadbrzuszu, uczucie pełności, nudności, wzdęcia czy zgaga oraz występują zaparcia lub biegunk i wymioty. Dostępne na rynku preparaty na trawienie należy dobrać pod kątem najczęściej występujących objawów.
Przeczytaj również: Okoń nilowy – występowanie i jego rola w ekosystemie
Jakie składniki znajdują się w suplementach wspomagających trawienie?
Składy kapsułek, olejków czy kropel stosowanych przy problemach z układem trawiennym są dosyć zbliżone i zwykle można natrafić na takie zioła jak:
Przeczytaj również: Scyzoryki Victorinox — czy warto je wybrać?
- rumianek,
- melisa,
- mięta pieprzowa,
- dziurawiec,
- szałwia lekarska,
- kminek,
- anyż,
- koper,
- pokrzywa,
- mniszek pospolity.
Wszystkie powyższe składniki mają działanie rozkurczowe, wiatropędne i moczopędne (oczyszczając organizm z toksyn), a także pobudzają trawienie.
Czy preparaty na trawienie są dostępne bez recepty?
Większość suplementów stosowanych przy zaburzeniach trawienia zawiera naturalne składniki, dlatego tego typu produkty można kupić w wielu punktach stacjonarnych lub internetowych drogeriach czy aptekach. Oczywiście przed zażyciem preparatu należy zawsze zapoznać się z ulotką oraz informacjami na temat prawidłowego dawkowania.
Polecane artykuły

Jakie zalety mają zbiorniki retencyjne z tworzyw sztucznych?
Chcesz bezpiecznie magazynować ścieki lub wodę deszczową? Sprawdź, dlaczego warto wykorzystać do tego zbiornik retencyjny z polietylenu. Poznaj zalety konstrukcji wykonanych z tworzyw sztucznych.Przeczytaj również: Czy warto inwestować w zbiorniki retencyjne z tworzyw sztucznych na deszczówkę? Zbior

Najlepsze toalety przenośne w Łodzi i Krakowie! Zobacz oferty!
Najlepsze toalety przenośne w Łodzi i Krakowie! Zobacz oferty!Przeczytaj również: Poznaj najlepsze prezenty na walentynki! Wynajem przenośnych toalet stał się niezwykle popularnym rozwiązaniem w wielu miastach w Polsce, w tym w Łodzi i Krakowie. Niezależnie od tego, czy organizujesz imprezę plenero